H O B B Y
SPRAWNOŚĆ
A S T R O N O M I A
.
indexhamal

Niestety, nie wszystkie pasje są równie oddane swojemu hobbyście, są takie, którymi warto się zająć i poświęcić im życie, ale są też i takie, których z pewnych względów lepiej unikać, bo jedynie z pozoru wydają się być atrakcyjne, ale gdy zaczniemy je uprawiać, szybko się przekonamy, że większego niewdzięcznika niż dana dziedzina nie ma na świecie :]
.
Ale...co rozumiem przez sprawność hobby?
.
Weźmy na ten przykład rower, jego sprawność wynosi 100%, gdyż, cały czas oddając się temu hobby, czynimy to hobby. Modelarstwo? Sprawność 100%, bo cały czas przeznaczony na to hobby czynimy stricte to hobby.
Astronomia...? I tu zaczyna robić się ciekawie :) Po 20-30-40 latach parania się m.in. wymienionymi poniżej pasjami, z całą stanowczością stwierdzić mogę, że liderem w materii hobbystycznej niewdzięczności jest... astronomia właśnie :), o czym boleśnie przekona się każdy, kto przez swoją nieostrożność, da się utulić jej podstępnym mackom :D i nim się obejrzy, nie będzie już potrafił wyrwać się z jej uścisku :] Dla lepszego zobrazowania zagadnienia przygotowałem dla Was poniżej szybkie zestawienie, może ono w czas Was uświadomi, gdzieście Wyście się zabłąkali, więc wiejcie czym prędzej, uczciwie Wam radzę :] Bo... potem, to już Wam pozostanie jedynie czeeekanie "pod czerwonym krzyżykiem" dniaaaami, tyyyyyygodniami, mieeeeeeesiącami, na wypełnienie wymogów zwieńczonych "zielonym ptaszkiem". Czasy, gdy bywały naprzemiennie dni pogodne i pochmurne w liczbie 4-7 odeszły w niepamięć, a zmiany klimatu kładą się dłuugim cieniem na astrohobbystach. Ostatnimi laty pogoda potrafi przepaść od września do marca, człek wtedy siedzi 6 miesięcy, polerując sprzęt i się zastanawiając, kiedy, i czy w ogóle, pogoda powróci. Niemniej, nie tylko pogoda jest kluczowa dla "sprawności" uprawiania niniejszego hobby, aby się przekonać, przeanalizujcie poniższe zestawienie.

Krzyżyk oczywiście oznacza brak sposobności uprawiania danego hobby w zadanym rygorze, fajka natomiast możliwość oddawania się dziedzinie.

Sprawność hobby - hamal

Jak widzicie, jedno z hobby pod względem niedostępności wyróżnia się szczególnie, które, pisać chyba nie muszę :) Więc jak już wspomniałem na wstępie, przemyślcie wejście w astronomię raz jeszcze, co by potem nie było, że Was nie ostrzegałem :)


Na koniec wierszyk, mój osobisty, wymyślony laaata temu, będący pokłosiem lat uświadczeń :]

Cały tydzień w pracy/szkole
Słoneczko na niebie
A gdy idzie weekend
Pogoda się ...

W poniedziałek pogoda wraca... tak jak i my... do szkoły i pracy... :D

Covid-19 przypadkiem ujawnił ciekawą rzecz, mianowicie, gdy stanęły na chwilę fabryki i przestały latać samoloty pogoda niespodziewanie zaczęła zachowywać się jak w latach 90-tych. Trochę chmur, trochę słońca, 4 dni tego, 7 dni tamtego, przez chwilę znów było normalnie, ale fabryki ruszyły, samoloty wystartowały i spierdzieliło się wszytko ponownie.


Flag Counter
©Copyright HAMAL